Tréningové moduly - LAUGARICIO COMBAT CLUB

Tréningové moduly

Služby

LAUGARICIO COMBAT CLUB (tréningové moduly)

BJJ (Brazílske Jiu Jitsu)
Bojové umenie a zároveň úpolový šport vyvinutý rodinou Gracie v Brazílii. Patrí medzi najúčinnejšie bojové systémy na svete. Tento štýl sa stal populárnym vďaka konfrontačným súbojom členov rodiny Gracie a študentami proti reprezentantom iných bojových umení. Laugaricio Combat Club je súčasťou Morcegao Sapo Team. Cesar Morcegao Silva je elitným trénerom BJJ, ktorý študoval u Draculina, ktorý študoval u Gracie. Cesar Morcegao je držiteľom čierneho pásu v BJJ. Rafael Natal Sapo je držiteľ čierneho pásu v BJJ a zároveň UFC bojovník. (UFC je najvyššia profesionálna liga v MMA)
BJJ je vhodné pre každého - pre deti, mládež či dospelých akéhokoľvek veku. Taktiež je vhodné aj pre ženy, keďže BJJ je založené na filozofii, že aj slabší a ľahší jedinec môže poraziť silnejšieho a ťažšieho súpera.
Je nám cťou, že Cesar Silva Morcegao dohliada na vývoj BJJ v našom klube a podieľa sa nielen na nácviku techník formou seminárov, ale bude aj pravidelne testovať technickú úroveň žiakov a udeľovať technické stupne v BJJ.

MMA (Mixed Martial Arts)
Mixed Martial Arts, v preklade zmiešané bojové umenia už ako názov napovedá je športová disciplína, kde sa používajú najúčinnejšie techniky z rôznych bojových umení a úpolových športov prispôsobené potrebám bojovníka. Nájdete v ňom prvky z kickboxu, muay-thai, džuda, zápasenia, samba a brazílskeho jiu jitsu.
Je to vynikajúce cvičenie pre každého, kto hľadá vzrušujúci šport a zároveň účinnú sebaobranu. Na tréningoch MMA sa naučíte používať techniky BJJ s technikami úderov a kopov aj na zemi či proti ležiacemu súperovi alebo naopak, ležiaci proti stojacemu súperovi.

BOXING
Box spolu s BJJ je jedným so základov MMA. Či už chcete zdokonaliť svoju techniku, preferujete box ako hlavnú disciplínu alebo chcete zlepšiť svoju boxerskú techniku pre MMA sme tu pre Vás. Ako všetky ostatné disciplíny je zároveň vynikajúcim kondičným programom.

THAI BOXING
Thajský box alebo tiež Muay-Thai - jedna z najefektívnejších foriem bojových umení kombinujúcich údery a kopy s údermi lakťami, kolenami a technikami boja v klinči a strhov.

WRESTLING

Zápasenie - či už ako samostatné zameranie alebo ako jeden zo základov MMA (kontrola súpera). Zápasenie má u nás samostatný priestor - zápasnícky oddiel LCC WRESTLING, kde sa zameriavame hlavne na prípravu detí 6-15 rokov veku.

Tréningy pre deti

Tréningový modul venovaný deťom. Vekové rozpätie je od 6 do 12 rokov. Jedná sa o zábavnú a akčnú formu tréningu prispôsobenú deťom pod vedením kvalifikovaných trénerov a vrcholových športovcov. Poskytuje tiež možnosť zvýšiť pohyblivosť, obratnosť a je vhodným doplnkom a prípravou pre všetky, nielen úpolové športy.

Kondičná príprava
Jedná sa o tréning na zvýšenie kondície, sily, rýchlosti, rovnováhy a pod. Super cvičenie pre každého, či už pre profesionálneho športovca hľadajúceho nový spôsob zvyšovania „fyzičky“ alebo aj pre regulérneho jedinca, ktorý chce proste iba zhodiť nejaké to nadbytočné kilo. Základom je kruhový štýl tréningu.

Informácie o seriáloch turnajov nájdete tu.